Drętwienie rąk leczenie domowe przy pomocy kory wierzby

Drętwienie rąk wywołuje duży dyskomfort, a nawet potrafi wybudzić ze snu. Jeśli pojawia się często, zdecydowanie wymaga to konsultacji lekarskiej. Jakie są tego przyczyny i jak radzić sobie z tą dolegliwością? Czy stosowanie przy drętwieniu rąk leczenia domowego odnosi jakieś rezultaty?

Nieprzyjemne mrowienie i ucisk – przyczyny

Drętwienie rąk może mieć różne przyczyny. Czasem jest wynikiem złego ułożenia podczas snu, wykonywaniem monotonnej i długiej pracy w jednej pozycji przy użyciu rąk jak szycie na maszynie, pisanie na klawiaturze czy używanie smartfona. Bywa że sygnalizuje poważne choroby na tle neurologicznym, psychicznym lub autoimmunologiczne choroby stawów, a także niedobory niektórych witamin. Jeśli nie jest to związane z groźnymi chorobami, to po konsultacji lekarskiej możemy zastosować na drętwienie rąk leczenie domowe.

Kora wierzby na uporczywe mrowienie

Stosowane na drętwienie rąk leczenie domowe może odbywać się przy pomocy kory wierzby. Ma ona działanie przeciwzapalne i przeciwutleniające. Znacznie poprawia krążenie oraz zmniejsza uczucie mrowienia, napięcia oraz sztywnienia dłoni. Regularne picie naparu z kory wierzby chroni nasze stawy i chrząstki. Napar, który najlepiej wypić rano po śniadaniu, należy zaparzać 10 minut.

Więcej o drętwieniu rąk można przeczytać pod adresem https://www.lekinatury.pl/pl/ziolowe-porady/krazenie/mrowienie-w-palcach-przyczyny-i-leczenie.html.